Hibernal 2021 PS 0,75l Oulehla Zpět na přehled produktů

Hibernal 2021 PS 0,75l Oulehla

pozdní sběr
suché
cukr: 5,2 g/l
kyseliny: 9,2 g/l
alk.: 13 %
obj.: 0,75 l
obec: Doulní Kounice
trať: Šibeniční hora

VINAŘSTVÍ OULEHLA
Nové Bránice, Znojemská vinařská podoblast

Hibernal 2021 pozdní sběr

Kód: 8594173771215
Cena bez DPH: 209,92 Kč
Cena včetně DPH: 254,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Víno světle zelenožlutého šatu, s lákavě zlatavým reflexem, jeho ovocitě svěží vůně přechází pozvolna do lákavě květnatého výrazu (narcis, hyacint). Ve výrazu typické odrůdové aroma (broskve, červeného grepu) podpořené výraznější kyselinkou doznívá železitě – minerálními tóny, typickými pro kounickou enklávu. Příjemné a vstřícné víno „ryzlinkového“ typu, vhodné k náročnějšímu stolování. Doporučujeme k toastům s tapenádou a míse listové sezonní zeleniny bohatě zavlažené olivovým olejem. Skvěle doprovází tradiční zabijačkové speciality (kroupové jelítko s jablíčky pečenými na plechu), stejně jako lívance s meruňkovou marmeládou a kysanou smetanou. Vynikne v kombinaci s mandlovými a karamelovými biskvity, snoubí se výborně s vyzrálými sýry typu čedar.


***
Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.
Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.