Rulandské šedé 2020 ps 0,75l Trpělka&Oul Zpět na přehled produktů

Rulandské šedé 2020 ps 0,75l Trpělka&Oul

pozdní sběr
suché
cukr: 2,5 g/l
kyseliny: 6,1 g/l
alk.: 13 %
obj.: 0,75l
obec: Doulní Kounice
trať: Šibeniční hora

VINAŘSTVÍ TRPĚLKA&OULEHLA
Nové Bránice, Znojemská vinařská podoblast

Rulandské šedé 2020 pozdní sběr - Regina Coela

Kód: 8594173770980
Cena bez DPH: 210,74 Kč
Cena včetně DPH: 255,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Víno typicky zelenožlutého roucha s hřejivým reflexem, buket odrůdový, s náznakem kandovaných citrusů a borovicové pryskyřice. Aroma koncentrované, s živou kyselinkou, převládají ovocité tóny (kdoulový kompot), ve finále kořenité a v dochuti patřičně minerální. Plné, extraktivní a pružné víno, ideální společník při náročnějším stolování. Doporučujeme k tapenádě a toskánské bruschettě, vhodně doprovází telecí masa na víně, vyzní v kombinaci s krůtí roládou plněnou špenátem a se šťouchanými bramborami. Servírujeme dobře vychlazené s vyzrálými kozími sýry nebo podáváme k zrajícím sýrům a sýrům typu trapist – Blaťácké zlato, Maršovský sýr, Dezertní sýr.


***
Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.
Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.