Frankovka rosé 2020 zem. 0,75l Trpělka&O Zpět na přehled produktů

Frankovka rosé 2020 zem. 0,75l Trpělka&O

Ročník: 2020
Moravské zemské víno
Suché
Obec: Dolní Kounice
Trať: Šibeniční hora
Zbytkový cukr: 3 g/l
Titrovatelne kyseliny: 6.8 g/l
alk.: 11.5 %obj
Objem: 0.75 l

VINAŘSTVÍ TRPĚLKA&OULEHLA
Nové Bránice, Znojemská vinařská podoblast

Frankovka rosé 2020 moravské zemské


Barva vína šípkového květu, ve vůni se objevují smetanové jahody. Chuť je jemná a osvěžující, se znaky červeného rybízu a višní.

Víno je vyrobeno jako samotok - bez lisování.

Odtud pramení noblesa a hebkost.

Růžovou Frankovku s nižším obsahem alkoholu doporučujeme ke grilovaným krevetám nebo lehkým úpravám těstovin s plody moře, příhodné k tvrdým sýrům Gran Moravia.

Kód: 8594173770881
Cena bez DPH: 138,84 Kč
Cena včetně DPH: 168,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.
Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.