Pinot noir 2017 ps 0,75l Trpělka&Oulehla Zpět na přehled produktů

Pinot noir 2017 ps 0,75l Trpělka&Oulehla

Ročník: 2017
Pozdní sběr
Suché
Obec: Dolní Kounice
Trať: Šibeniční hora
Zbytkový cukr: 0.3 g/l
Titrovatelne kyseliny: 4.9 g/l
alk.: 13 %obj
Objem: 0.75 l
Ocenění:
Národní soutěž vín 2020 - grand gold

Víno granátového šatu a vůně přezrálého černého ovoce (třešně, borůvky). V chuti se aroma rozvine v bohatou škálu - švestkový kompot, lanýže, dubová kůra, kakao. Plné a hebké víno s dlouhou vanilkovou dochutí, s projevem minerálního charakteru kounického terroir.Doporučujeme ke zvěřinovým paštikám, ostřejšímu zvěřinovému ragú či jelením steakům na grilu s bylinkovo-česnekovým dresinkem. Potěší v kombinaci s tradičními povidlovými koláči. Snoubí skvěle s měkkými sýry s bílou plísní (vyzrálý brie) v doprovodu sušených rajčat.

Kód: 8594173770799
Cena bez DPH: 243,80 Kč
Cena včetně DPH: 295,00 Kč
Dostupné množství:   Na objednávku

Počet:

Ks

Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.
Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.