Chardonnay 2018 zem 0,75l Trpělka&Ouleh. Zpět na přehled produktů

Chardonnay 2018 zem 0,75l Trpělka&Ouleh.

Moravské zemské víno
Polosuché
Obec: Dolní kounice
Trať: Karlov
Zbytkový cukr: 9.3 g/l
Cukernatost hroznu při sběru: 24 °NM
Titrovatelne kyseliny: 5.8 g/l
alk.: 13.5 %obj
Objem: 0.75 l

Toto elegantní víno žluté barvy upoutá svou medovostí vůní kandovaného ovoce i akátových květů. V chuti nastupuje bělomasá broskev, pistácie a lískové oříšky. Víno vkusně doplňuje přiměřený zbytkový cukr.

Doporučujeme podávat ke grilovaným plodům moře, vídeňskému řízku s bramborovým salátem, těstovinám alla carbonara. Snoubíme s čerstvými sýry holandského typu - eidam, gouda.

VINAŘSTVÍ TRPĚLKA&OULEHLA
Nové Bránice, Znojemská vinařská podoblast

Kód: 8594173770690
Cena bez DPH: 157,02 Kč
Cena včetně DPH: 190,00 Kč
Dostupné množství:   Na objednávku

Počet:

ks

Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.
Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.