Pálava zemské 2019 0,75 l - Regina Coeli Zpět na přehled produktů

Pálava zemské 2019 0,75 l - Regina Coeli

zemské
suché
cukr: 3,5g/l
kyseliny: 6,3g/l
alk.: 13%
cukernatost při sklizni: 22,6° NM
obj.: 0,75 l

VINAŘSTVÍ TRPĚLKA&OULEHLA
Nové Bránice, Znojemská vinařská podoblast

Pálava 2019 moravské zemské

Kód: 8594173770683
Cena bez DPH: 140,50 Kč
Cena včetně DPH: 170,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

Ks

Víno zlatavé barvy, lákavé vůně růží a liči. Na patře vévodí lahodná chuť čerstvých hroznů, minerality až lehkého marcipánu. Kontaktní živé víno se svěží kyselinkou, ideální na začátek delšího stolování.


Doporučujeme ke krevetám, vepřové panence s broskvovou omáčkou či indickému kari s ananasem. Je skvělým společníkem kynutým knedlíkům s meruňkami, krémovým ovocným dezertům a sýrům typu garvais.


Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé.
Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.