Primitivo IGT 2021 0,75l MedaglioneLEONE Zpět na přehled produktů

Primitivo IGT 2021 0,75l MedaglioneLEONE

Druh vína: Suché
Země: Itálie
Odrůda: Primitivo
Region: Puglia
Ročník: 2021

Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %


Barva:
Tmavě červená barva na pohled s rubínovými odstíny
Chuť:
Výrazné Primitivo evokující ostružiny, švestky a další červené bobulovité ovoce
Párování:
Červená masa, grilované pokrmy, zrající sýry


Velice oblíbené červené víno IL Medaglione Primitivo IGT Salento získává svou vyváženou harmonickou chuť na jižních svazích Itálie, ve vinařské oblasti Puglia. Stojí za ním vyhlášené rodinné vinařství Leone de Castris s bohatou historií a širokým sortimentem populárních vín.

Toto Primitivo má příjemné a elegantní švestkové až džemové aroma. Ve skleničce každého zaujme jeho fialová neprostupná barva, která je doprovázená očekávanou intenzivní a harmonickou chutí. Tělo má středně silné se výrazným přetrvávajícím závěrem.

Nejlépe se jeho přednosti projeví, když je podáváné při 16 až 18 °C a hodí se k pokrmům jako jsou grilovaná masa, těstoviny nebo sýry.


Leone de Castris
Rodinné vinařství Leone de Castris je jedno z nejvýznamnějších a nejstarších vinařství v oblasti Apulie, která se nachází na samotném “podpatku” Itálie. Má za sebou bohatou tradici a mnohé zkušenosti, založeno bylo totiž již roku 1665. A už od té doby jsou vína z tohoto vinařství velice oblíbená nejen ve své zemi, ale i po celém světě. Leone de Castris bylo první vinařství v Itálii, které začalo lahvovat a exportovat růžové víno, a tak není divu, že za něj sbírá ocenění (některá mají až tři sklenky v prestižním průvodci Gambero Rosso). Vinařství se rozprostírá na 500 ha pozemků po celé jižní oblasti, díky čemuž si můžete vybrat z širokého portfolia vysoce kvalitních vín.

Kód: 8007013023455
Cena bez DPH: 189,26 Kč
Cena včetně DPH: 229,00 Kč
Dostupné množství:   Na objednávku

Počet:

ks