Malbec RESERVA 2018 DEL FIN MUNDO 0,75l Zpět na přehled produktů

Malbec RESERVA 2018 DEL FIN MUNDO 0,75l

DEL FIN DEL MUNDO GRAN RESERVA

DEL FIN DEL MUNDO
NEUQUÉN, PATAGONIA, ARGENTINA

Odrůda: 34% Cabernet Sauvignon, 25% Malbec, 24% Cabernet Franc, 17% Merlot

Barva: Intenzivní purpurová.

Vůně: Vůně zralého červeného a černého ovoce s černým pepřem a jemným dotekem červené papriky a vanilky.

Chuť: Vyvážené víno s chutí šťavnatých červených a černých bobulovin, středně plným tělem a dlouhou dochutí.

Zrání: 12 měsíců (70% na francouzských a 30% na amerických barikových sudech)

Snoubení: Báječně doplní hovězí steak či jehněčí maso.


Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot, Víceodrůdové víno
Vinařství: Fin del Mundo
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Patagonie
Analytika vína: Alkohol 14,5%, kyselost 5,10 g/l
Ideální teplota podávání: 18 °C
Potenciál zrání: 8 let
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l

Kód: 7798099590085
Cena bez DPH: 323,14 Kč
Cena včetně DPH: 391,00 Kč
Dostupné množství:   Skladem

Počet:

ks

Vinařství DEL FIN DEL MUNDO

Vinařství Bodega del Fin del Mundo, založené v roce 1999, se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires - bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu.

V překladu název znamená "vinařství z konce světa", neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná.

Jsou zde ideální klimatické podmínky pro pěstování révy. Keře vinné révy (jedná se o velmi aromatické odrůdy), které se zde pěstují, jsou vystaveny extrémně vysokým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C.

Vína se prezentují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.


ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.