L10LEO Malbec 2017 prem.VALENTIN B.0,75l Zpět na přehled produktů

L10LEO Malbec 2017 prem.VALENTIN B.0,75l

L10 LEO PREMIUM Malbec

BODEGAS BIANCHI
SAN RAFAEL, MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Barva: Intenzívní rudá.

Aroma: Vůně zralých švestek a třešní s jemným dotekem koření díky zrání na francouzském a z části na americkém sudu.

Chuť: Intenzivní, koncentrovaná chuť s vyzrálými taniny a příjemným dlouhým koncem.

Snoubení s jídlem: Skvěle doplní steak z argentinské svíčkové.

Řada vín L10 vznikla ve spolupráci předního argentinského vinařství Bodegas Bianchi a charitativní nadace argentinské fotbalové superstar Lionella Messi. Část výtěžku z prodeje vín L10 je věnována na podporu zdravotní péče a vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí.



Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Valentin Bianchi
Země původu: Argentina
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Mendoza
Ideální teplota podávání: 16 - 17°C
Alkohol: 14,5 %
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l

Kód: 7790703001000
Cena bez DPH: 404,13 Kč
Cena včetně DPH: 489,00 Kč
Dostupné množství:   Na objednávku

Počet:

ks

Vinařství VALENTIN BIANCHI
Bodegas Valentin Bianchi řídí již třetí generace rodiny, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. stol. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství a spolu s vinicemi a nazval jej El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se do obchodu zapojili jeho potomci.

Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel, stalo se Bodegas Valentin Bianchi jedním z hlavních argentinských vinařství. Za svůj úspěch byl Valentin oceněn rodnou Itálií.


O řadě vín LEO:
Slavné argentinské vinařství CasaBianchi a Nadace LionelaMessiho vytvořili řadu tradičních argentinských vín za účelem podpory projektů zaměřených na zdravotní péči a rozvoj vzdělání sociálně znevýhodněných dětí.


ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.